Home

2019 Student Leaders


Congratulations to the following students, who have been elected as Student Leaders for 2019

Student Councillors: Katie W, Shayla K, Carly H, Sophie H
Drummond Faction Captains: Cohen K & Taylah A
Statham Faction Captains: Logan P & Cameron W
Forrest Faction Captains: Jakob D & Calvin C
O’Connor Faction Captains: Ziggy P & Jackson D

End of Year Award Winners



Congratualations to all students who received awards at the Yr 6 Graduation and the End of Year Assembly

Year 6 Graduation Awards

Excellence Award – Gemma B
North Metro Medal of Excellence – Holly D
Mathematics Award – Gemma B
Science Award – Lana M and April T
Physical Education – Jack M
Sports Person of the Year – Ayden B
Languages Academic Award – Emma G
Citizenship Award – Ashlea D
Responsibility Award – Alana S
Arts Award – Elizabeth G
English Award – Elizabeth G
Humanities and Social Sciences Award – Georgia L
Music Award – Hudson C
ICT Award – Sarah K
Bendigo Bank Award – Isabella N

End of Year Awards

Pre Primary Excellence Award – Riley S
Room 11 Citizenship Award – Dylan M
Room 11 Responsibility Award – Ava W
Room 12 Citizenship Award – Clara M
Room 12 Responsibility Award – Ayush D
Year 1 Excellence Award – Gabrielle M
Room 7 Citizenship Award – Cameron K
Room 7 Responsibility Award – Chelsea R
Room 8 Citizenship Award – Audrey B
Room 8 Responsibility Award – Blake P
Year 2 Excellence Award – Zoe C
Year 3 Excellence Award – Julius B
Room 3 Citizenship Award – Emily H
Room 3 Responsibility Award – Georgia N
Room 5 Citizenship Award – Luca P
Room 5 Responsibility Award – Oliver B
Room 6 Citizenship Award – Travis W
Room 6 Responsibility Award – Angelique G
Year 4 Excellence Award – Jyzet B
Room 2 Citizenship Award – Mia G
Room 2 Responsibility Award – Calvin C
Year 5 Excellence Award – Lachlin W
Room 14 Citizenship Award – Laila V
Room 14 Responsibility Award – Jackson D
Room 15 Citizenship Award – Shayla K
Room 15 Responsibility Award – Taylah A
PP/Year 1 LOTE – Italian – Caleob L
Year 2/Year 3 LOTE – Italian – Jacob H
Year 4/Year 5 LOTE – Italian – Laysie G
PP/Year 1 Art – Alexis C
Year 2/Year 3 Art – Alexis R
Year 4/Year 5 Art – Cohen K
PP/Year 1 Music – Charlotte G
Year 2/Year 3 Music – Phoebe O
Year 4/Year 5 Music – Jyzet B
PP/Year 1 Sport – Kye K
Year 2/Year 3 Sport – Emily H
Year 4/Year 5 Sport – Shayla K

Photos from the day can be viewed above.